Kumulacja wiedzy w jednym szkoleniu.

Tak ułożonej wiedzy w całość trudno znaleźć w Internecie!

a) Znalezienie odpowiedniej nazwy domeny dla Twojego projektu jest ważnym krokiem w rozpoczęciu udanego przedsięwzięcia. Dobra nazwa domeny pomoże Ci wyróżnić się na tle konkurencji i ułatwi klientom znalezienie Cię w sieci. Jednak przy tak wielu rejestratorach domen i dostępnych rozszerzeniach znalezienie najlepszej kluczowej nazwy domeny może być zniechęcającym zadaniem. Jak to zrobić szybko i skutecznie?
b) Podczas szkolenia omówię gdzie i jak znaleźć najlepszą wolną nazwę domeny dla Twojego projektu - przedsięwzięcia. Przyjrzymy się również niektórym kluczowym czynnikom, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze nazwy domeny, i udzielę wskazówek, jak wybrać opcję najbardziej odpowiednią dla potrzeb Twojej firmy.

a) Czy kiedykolwiek chciałeś uzyskać własną nazwę domeny, ale nie wiedziałeś, jak się do tego zabrać? Może to być mylące i czasochłonne, zwłaszcza jeśli nie znasz podstaw zakupu domeny. Podczas szkolenia omówię, jak zamówić i zapłacić za wyszukiwaną darmową domenę. Pokażę instrukcje krok po kroku, jak znaleźć odpowiednią domenę, sprawdzić jej dostępność i dokonać płatności. Omówię również różne dostępne opcje płatności, abyś mógł wybrać najlepszą dla swoich potrzeb. Więc zacznijmy!

a) Jeśli chodzi o zamawianie, płacenie i prowadzenie własnego serwera, podczas szkolenia dowiesz się jak wykonać kilka kluczowych kroków. Między innymi, to jak dobrać odpowiedni plan hostingowy po upewnienie się, że będziesz miał wystarczającą ilość miejsca na dysku.
b) Jaki wybrać plan hostingowy, upewnić się, że spełniać on będzie Twoje potrzeby. Ponadto jak rozważyć inne funkcje oferowane przez dostawcę usług hostingowych, takie jak np. opcje obsługi klienta i środki bezpieczeństwa.
c) Po wybraniu planu hostingowego i opłaceniu go pozostaje skonfigurowanie i uruchomienie serwera. W trakcie szkolenia opowiem o konfigurowaniu baz danych, instalowaniu pakietów oprogramowania i konfigurowaniu ustawień na samym serwerze. Przy odrobinie Twojego wysiłku i chęci pozyskania wiedzy o serwerach, możesz łatwo uruchomić serwer w mgnieniu oka!

a) SSL (Secure Socket Layer) jest niezbędnym elementem każdej witryny internetowej. Niezbędne jest zapewnienie bezpieczeństwa witryny i ochrona jej przed złośliwymi działaniami. Dzięki SSL możesz mieć pewność, że dane Twoich klientów są bezpieczne, gdy odwiedzają Twoją witrynę.
b) Zamówienie i opłacenie ochrony SSL to ważny krok w ochronie Twojej witryny przed potencjalnymi zagrożeniami. W trakcie szkolenia omówię znaczenie SSL, to jak zamówić i zapłacić za ochronę SSL oraz dlaczego ważne jest, aby być na bieżąco z najnowszymi protokołami bezpieczeństwa.

a) Jak skonfigurować domenę na serwerze, czyli jakie musisz wykonać kroki, aby to zrobić. Co to znaczy przypisać domenę do katalogu (miejsce na dysku serwera) tak, aby umożliwić bezpieczne przechowywanie wszystkich plików i danych powiązanych z domeną. Następnie jak SSL powinien być włączony w domenie, aby wszystkie twoje dane były bezpieczne. Powiem również, dlaczego warto skonfigurować konta skrzynek pocztowych w domenie tak, aby użytkownicy domeny mogli wysyłać i odbierać wiadomości e-mail. Dowiesz się, jakie to ma znaczenie wizerunkowe dla Twojej strony i przedsięwzięcia.

a) Wgranie WordPressa na serwer, zabezpieczenie podkatalogów i plików ważnych w CMS-ie oraz odpowiednie przypisanie CMS-a do domeny może być trudnym zadaniem. Jednak przy odpowiednim prowadzeniu i zrozumieniu procesu można to zrobić z łatwością. W trakcie szkolenia omówię, jak wgrać WordPressa na serwer, zabezpieczyć ważne w CMS-ie podkatalogi i pliki oraz odpowiednio przypisać CMS-a do domeny. Omówię również takie tematy, jak ustawianie uprawnień do podkatalogów i ważnych plików CMS, a także łączenie Twojego CMS z Twoją domeną. Dzięki tym informacjom będziesz mógł pomyślnie używać WordPress'a na swoim serwerze bez żadnych problemów!

a) Zarządzanie panelem administracyjnym w WordPress CMS może być zniechęcającym zadaniem, jeżeli nie masz wystarczającej wiedzy. Ważne jest, aby tak odpowiednio zarządzać panelem administracyjnym, aby uniknąć uszkodzenia CMS i zapewnić jego płynne działanie.
b) Podczas szkolenia omówię, jak skutecznie zarządzać panelem administracyjnym w WordPress, w tym aktualizować wtyczki i motywy, regularnie tworzyć kopie zapasowe danych i stosować środki bezpieczeństwa w celu ochrony witryny. Omówię również niektóre z typowych błędów popełnianych przez ludzi podczas zarządzania swoim systemem CMS oraz sposoby ich unikania. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, możesz mieć pewność, że Twój CMS WordPress działać będzie optymalnie i bezpiecznie.

a) Dowiesz się, jak podczas tworzenia strony internetowej ważne jest, aby upewnić się, że motyw graficzny jest poprawnie zainstalowany i można nim właściwie zarządzać. Dlaczego sprawia, że witryna wygląda bardziej atrakcyjnie i zachęcająco, ale także gwarantować że witryna jest responsywna i można ją przeglądać na wszystkich urządzeniach w tym przenośnych.
b) Opowiem, dlaczego motyw graficzny w CMS jest bardzo ważny dla responsywności strony (RWD), jak zachować lekkość grafiki na różnych urządzeniach, a także czytelność linków i menu. Dodatkowo dowiesz się, że responsywny projekt gwarantuje, że treść jest łatwa do odczytania nawet na mniejszych ekranach.
c) Instalując motyw graficzny w CMS i odpowiednio nim zarządzając (przez dostępne ustawienia z poziomu panelu admina), możesz mieć pewność, że Twoja witryna wyglądać będzie świetnie i działać dobrze na wszystkich urządzeniach. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoje treści będą dostępne dla każdego, kto odwiedza Twoją witrynę. Przekaże Tobie informację dlaczego należy regularnie aktualizować motyw graficzny, aby był zgodny z najnowszymi trendami w projektowaniu stron internetowych.

Jak samemu stworzyć stronę „krok po kroku”?

Jak samemu stworzyć stronę internetową i korzystać z pomocy sztucznej inteligencji przy tworzeniu profesjonalnych treści na stronę? - szkolenie

Szkolenie jest całodniowe w opcji stacjonarnej (990 zł) lub zdalnej (790 zł) , organizowane dla minimum 5 osób w dostępnym terminie.

Co zyskujesz po szkoleniu? Wiedzę* w 17 krokach:

 

*prezentowane podczas szkolenia przykłady odnoszą się tylko do jednego popularnego hostingodawcy.

Jeżeli jesteś zainteresowany powyższą wiedzą, wypełnij formularz i zapisz się na szkolenie w wybranym terminie:

Zarejestruj się na szkolenie.

Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w ciągu 48 godzin i uzgodnimy dostępny termin oraz warunki płatności.

Read More

a) Dzięki odpowiednim wtyczkom możesz rozszerzyć funkcjonalność swojego CMS WordPress i stworzyć stronę internetową dostosowaną do Twoich potrzeb. Niezależnie od tego, czy chcesz zbudować sklep e-commerce za pomocą WooCommerce, dodać formularze do przechwytywania informacji od odwiedzających, czy po prostu ulepszyć funkcje swojego CMS, wtyczki to świetny sposób na rozpoczęcie. Ale zanim zaczniesz instalować wtyczki, ważne jest, aby zrozumieć, jak to zrobić bezpiecznie. W trakcie szkolenia omówię, jak zainstalować wtyczki w WordPressie i podam kilka ważnych wskazówek, jak zapewnić bezpieczeństwo witryny podczas aktualizacji wtyczek.

a) Stworzenie formularza kontaktowego to jeden z najważniejszych elementów każdej strony internetowej. Umożliwia odwiedzającym łatwy kontakt z Tobą, ale musi być również chroniony przed spamerami. Dzięki reCaptcha możesz utworzyć chroniony przed spamem formularz kontaktowy, który zapewni, że tylko autentyczni użytkownicy będą mogli się z Tobą skontaktować.
b) Na szkoleniu dowiesz się, jak utworzyć formularz kontaktowy z obowiązkowymi polami i akceptacją polityki prywatności, a także jak zainstalować reCaptcha do ochrony przed spamem. Wykonując te czynności, możesz łatwo osadzić bezpieczny formularz kontaktowy na swojej stronie internetowej i zacząć otrzymywać wiadomości od prawdziwych osób/firm.

Dlaczego sztuczna inteligencja (AI) szybko staje się potężnym narzędziem w tworzeniu i publikowaniu treści? Co sprawia, że oparte na sztucznej inteligencji pisanie tekstu, zdjęcia i grafika mogą pomóc w tworzeniu treści zgodnych z SEO, które są zarówno wciągające, jak i bogato informacyjne? Czy dzięki sztucznej inteligencji twórcy treści mogą być pewni, że ich artykuły są poprawne stylistycznie, gramatycznie i zawierają odpowiednie słowa kluczowe i frazy takie, aby były przyjazne dla wyszukiwarek? Dlaczego tak ważne jest właściwe użycie metatagów w treści strony internetowej i jak bardzo może to pomóc poprawić widoczność strony w wyszukiwarkach? Gdzie w źródle strony odnaleźć metatagi i sprawdzić ich poprawność? Jakie dane powinno zawierać zdjęcie czy video? Czy tytuł jest ważny? Odpowiedź na powyższe pytania otrzymasz w trakcie szkolenia!

Podczas szkolenia wyjaśnię, że w erze cyfrowej niezbędne jest, aby strony internetowe posiadały podstrony, które wyjaśniają ich politykę prywatności i wykorzystanie plików cookies. Dlaczego użytkownicy muszą zostać poinformowani o tym, w jaki sposób ich dane są gromadzone i wykorzystywane oraz że muszą zaakceptować te zasady przed uzyskaniem dostępu do strony internetowej? Co mówi ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) i dlaczego wymaga, aby strony internetowe udostępniały te informacje w celu ochrony prywatności i bezpieczeństwa użytkowników. Przedstawię przykłady prawidłowo opublikowanych takich podstron oraz źródła do ich tworzenia w tym kompatybilności wtyczek, które zapewniają wymagane standardy RODO.

SEO jest istotną częścią sukcesu każdej strony internetowej. Pomaga upewnić się, że Twoje treści są pozycjonowane w najlepszy możliwy sposób dla algorytmów wyszukiwarek Google. Aby to zrobić, musisz wiedzieć jak przygotować frazy i słowa kluczowe dla swojej strony internetowej i publikowanych treści. Podczas szkolenia dowiesz się jak korzystać z dostępnych narzędzi SEO, które mogą pomóc w określeniu najlepszych słów kluczowych do wykorzystania w treści na Twojej stronie internetowej. Jak użyć algorytmów słów kluczowych, aby dowiedzieć się, które słowa są najpopularniejsze i jakie są ich pozycje w analizie konkurencji. Jakie Google oferuje narzędzia, które mogą pomóc w badaniu słów kluczowych, pozycjonowaniu i optymalizacji. Opowiem Tobie, co dzięki tym narzędziom możesz zyskać, a Twoje treści będą zoptymalizowane pod kątem maksymalnej widoczności w sieci.

a) Podczas szkolenia dowiesz się, dlaczego zarejestrowanie strony internetowej w wyszukiwarce Google to ważny krok w celu potwierdzenia jej autentyczności i widoczności? Czy wiesz, że gdy zarejestrujesz swoją domenę, zostanie ona zindeksowana przez Google, umożliwiając użytkownikom łatwe jej znalezienie podczas wyszukiwania powiązanych słów kluczowych? Jak to może również pomóc w tworzeniu linków zwrotnych do Twojej witryny i profili biznesowych, takich jak Mapy Google i profile B2B? Dlaczego rejestrując swoją witrynę w Google, będziesz mieć pewność, że Twoje treści docierać będą do właściwych odbiorców i że potencjalni klienci mogą je łatwo znaleźć. Dowiesz się również, czemu jest to również niezbędne dla celów SEO, a także poprawy rankingu Twojej witryny na stronie wyników wyszukiwania (SERP).

a) W trakcie szkolenia dowiesz się, dlaczego linki zwrotne są istotną częścią SEO i mogą pomóc w zwiększeniu widoczności i rankingu witryny. Opowiem jak linki zwrotne z innych stron internetowych są ważne, co pokazują wyszukiwarkom? Jednocześnie jak zbudować renomę Twojej witryny, jako godnej zaufania i autorytatywnej. Dowiesz się jak uzyskać linki zwrotne do Twojej witryny przez sposoby, takie jak blogowanie gościnne, udostępnianie w mediach społecznościowych, przesyłanie katalogów i inne. Ważne jest, aby wiedział jak upewnić się, że otrzymujesz linki zwrotne z wysokiej jakości stron internetowych, które są odpowiednie dla Twojej niszy lub branży.

a) Linki do mediów społecznościowych są niezbędne dla firm w dzisiejszej erze cyfrowej. Pozwalają klientom szybko i łatwo łączyć się z firmą na preferowanej platformie, zwiększając zaangażowanie i tworząc poczucie wspólnoty. Jeśli chodzi o to, gdzie wstawić linki do mediów społecznościowych w swojej witrynie, dowiesz się podczas szkolenia jakie należy wziąć pod uwagę kluczowe miejsca. Dlaczego ważne jest, aby upewnić się, że te linki będą widoczne i łatwe do znalezienia. Dowiesz się, gdzie jest najlepsze miejsce na stronie i jako korzystać z widżetów.

Jak wiesz statystyki są nieocenionym narzędziem dla właścicieli witryn, ponieważ dostarczają wielu informacji o tym, jak użytkownicy wchodzą w interakcję z ich witryną. Dzięki Google Analytics właściciele witryn mogą śledzić i analizować wydajność swoich witryn, w tym liczbę odsłon, współczynniki odrzuceń i dane demograficzne odwiedzających. Dysponując tymi danymi, właściciele stron internetowych mogą podejmować świadome decyzje dotyczące optymalizacji swojej witryny pod kątem lepszego doświadczenia użytkowników i wyższych współczynników konwersji. Podczas szkolenia dowiesz się więcej o usługa Google Analytics, sposobie konfiguracji i obsłudze, dzięki czemu będziesz mógł szybko uzyskać wgląd w wydajność swojej witryny. W trakcie szkolenia omówię, jak skonfigurować Google Analytics i wykorzystać statystyki, aby poprawić doświadczenia użytkowników na Twojej witrynie. Dowiesz się również, dlaczego statystyki są tak ważne dla właściciela witryny i jak można je wykorzystać do napędzania rozwoju biznesu.